Європейський Союз визнає продовження виконання критеріїв візової лібералізації України, однак, зважаючи на останні події, вимагає невідкладних дій для забезпечення повноцінної імплементації та стійкості реформ.
Про це йдеться в першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму призупинення безвізових режимів, пише «Слово і Діло».
«Загалом критерії візової лібералізації продовжують виконуватися. Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних заходів із метою забезпечити повну імплементацію і стабільність уже здійснених реформ, зокрема в контексті антикорупційних вимог», – йдеться у звіті.
У своєму звіті Єврокомісія висунула шість вимог до України:
– посилити співпрацю з відповідними установами ЄС для запобігання ризикам нерегулярної міграції;
– проводити кампанію з інформування про обов’язки та права в рамках безвізового режиму;
– забезпечити незалежність, ефективність та стійкість антикорупційних реформ, зокрема шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду відповідно до висновку Венеційської комісії та українського законодавства;
– негайно відновити авторитет НАЗК і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій;
– скасувати поправки щодо електронного декларування антикорупційних активістів;
– посилити зусилля в боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.
Рада ЄС затвердила новий механізм призупинення безвізових режимів із третіми країнами в лютому цього року. В документі прописані п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ.
Як відомо, після запровадження безвізового режиму з європейськими країнами 355 тисяч українців скористалися умовами спрощеної системи.
Нагадаємо, що безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом набув чинності 11 червня.