Нацкомісія з тарифів сьогодні, 28 грудня, під час засідання ухвалила рішення підвищити прогнозну оптову ринкову ціну на електроенергію в 2018 році на 16,2%.
Підвищення ціни проходитиме в два етапи: з 1 січня 2018 року вона збільшиться на 9,5%, а з 1 квітня – ще на 6,1%, пише «Слово і Діло».
Як повідомлялося, таке рішення може принести додатково 10 мільярдів гривень ДТЕК Ріната Ахметова.
Нагадаємо, група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.
Тобто на ДТЕК перепаде близько 10 млрд грн із загальної суми, яку додатково отримають енергетики.
Як відомо, в березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова й державне «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.
Після запровадження «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%.
Коли вони були дешевими, їх скуповуванням займалася компанія ICU. Співвласником ICU був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.
В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу «Роттердам плюс».