Потрібно розуміти, що будь-який виступ президента – це стратегічна річ, яка має показати світу, куди йде Америка.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Андрій Горбенко, оцінюючи перше щорічне звернення президента США Дональда Трампа до Конгресу, під час якого той публічно назвав РФ і Китай головними конкурентами.
«Проблема в тому, що нічого не змінилося, але Трамп через своє невміння бути дипломатом, нерозуміння тонкощів дипломатичної мови й значення своєї промови робить дурниці», – зазначив Горбенко.
Наприклад, якщо Буш заявляв, що головний ворог США – тероризм, то тим самим він говорив, що ми живемо в моноцентричному світі, в якому Америка головна й стежить за демократією в світі, додав він.
«Коли Обама говорив, що виклики США – це проблеми демократії, бідність і клімат, то ми бачимо такий самий моноцентричний світ», – уточнив політолог.
Фактично, це дурість і неправда, тому що Росія не має такого великого світового значення, продовжив Горбенко.
«Однак при цьому Трамп це дав у своїй промові й сказав те, що хотів почути Путін. Те саме з Китаєм. Замість того, щоб будувати тривалі відносини, розуміючи всі побоювання, він відкрито називає Китай конкурентом. Це неправильно. Тероризм уже виступає третім узагалі», – підкреслив політолог.
Таким чином, зміщені світові акценти, нехай семантично, але це вже не велика Америка, а США, які поділилися світом із Китаєм та РФ і будуть із ними воювати, пояснив фахівець.
«Ніби вони рівноправні. І таких дурниць дуже багато», – констатував експерт.
На його думку, скоріш за все, це зроблено не спеціально – через недосвідченість Трампа в політиці.
«Ця недосвідченість не вперше завадила й заважатиме Америці стати світовим лідером. У цій ситуації це непрофесійний підхід політика, який опинився на дуже високій посаді й не знає, що робити», – наголосив політолог.
Зрозуміло, що Китай становить небезпеку, й усі в США мають робити все, щоб відстояти власні інтереси, але в такій промові розставляються акценти.
«Були допущені серйозні помилки. Така промова висловлює тонкі семантичні структури, розставляє пріоритети в світі. Це може бути набагато більш значущим, ніж окремі військові кампанії. Це сигнал про зсув світових акцентів, відхід від того моноцентричного світу, про який говорили Буш та Обама», – резюмував Андрій Горбенко.
Раніше в Пентагоні включили Росію до списку країн-загроз для світу та США.
Як лідер США допомагає Україні й «ладнає» з Путіним – у нашому матеріалі за посиланням.