Директор НАБУ Артем Ситник говорить, що підставою для порушення кримінального провадження щодо керівника САП Назара Холодницького став «злив» інформації фігурантам справи про розкрадання в мерії Одеси.
Як інформує «Слово і Діло», про це він заявив у інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня», оприлюдненому 30 березня.
За словами Ситника, не так давно агентство отримало в одній зі справ абсолютно конкретну інформацію, яка підтвердила найгірші підозри НАБУ.
«Ми отримали інформацію в справі про розкрадання в одеській мерії й зрозуміли, що пускати ситуацію на самоплив неприпустимо. Як з'ясувалося згодом, приблизно в той же час аналогічні сигнали щодо керівника САП отримували й наші колеги з Генеральної прокуратури», – заявив очільник НАБУ.
«Наприклад, справа про розкрадання в одеській мерії. Коли детективи НАБУ приїхали до Одеси з обшуками, з'ясувалося, що фігуранти дуже швидко й організовано роз'їхалися, а окремі особи сиділи за кордоном майже два місяці, дистанційно «вирішуючи питання» із судами», – повідомив Ситник.
Він заявив, що в НАБУ є вагомі підстави припускати «злив» інформації фігурантам з боку керівника САП, «який, як з'ясувалося, знав про їхнє переміщення інформацію, якою слідство не володіло».
За інформацією джерел «Української правди» в правоохоронних органах, мер Одеси Геннадій Труханов поїхав з України тоді, коли в нього мав проводитись обшук.
Своєю чергою джерела УП в САП повідомляли, що саме НАБУ тягнуло з передачею клопотання про обрання запобіжного заходу Труханову в день його затримання. Таким чином, Солом'янський суд розглядав цю справу наступного дня.
«Щоб розкрити все це, потрібні були не лише слова, здогадки або публічні скарги, а й конкретні докази. Ми їх отримали, ц зараз робимо те, чого вимагає закон», – стверджує Ситник.
Ситник пояснює, що зареєстрували провадження проти Холодницького працівники Генеральної прокуратури.
«Ми не могли таку справу зареєструвати, тому що в НАБУ наглядовим прокурором є саме той, кого ця справа безпосередньо стосується. На певному етапі колеги з Генеральної прокуратури запропонували нам об'єднати зусилля, щоб отримати докази. Ми погодились ... Якби ми заплющили очі на відомі нам факти, то стали б співучасниками незаконних дій», – заявив він.
На його думку, в скарзі до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури містяться вагомі підстави дляухвалення рішення про звільнення Назара Холодницького з посади керівника САП.
Як відомо, 23 жовтня 2017 року працівники Національного антикорупційного бюро після обшуку винесли з квартири мера Одеси Труханова два опечатаних пакети з документами.
13 лютого 2018 року в НАБУ підтвердили оголошення підозри Труханову й трьом посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна. На думку слідства, їхня злочинна схема завдала державі 185 млн грн збитків.
Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко попросив зняти Холодницького з посади голови САП і його заступника.