У п'ятницю, 30 березня, Рада безпеки ООН на прохання США ввела нові санкції проти Північної Кореї.
Про це повідомляє газета South China Morning Post, пишт «Слово і Діло».
До чорного списку внесено 21 компанію, 27 судів і одну приватну особу в зв'язку зі звинуваченнями в контрабанді північнокорейських товарів, в основному нафти і вугілля.
Як зазначається, з фірм, що потрапили під санкції, лише 12 знаходяться в КНДР, інші - в Гонконзі, Сінгапурі, Самоа, на Маршаллових островах і Панамі.
Згідно з повідомленням, 12 кораблям, які не належать Північній Кореї, заборонено заходити до портів і вони повинні бути зняті з реєстрації, крім того активи решти 15 північнокорейських судів будуть заморожені, а 13 із них також заборонено заходити до портів.
Також під санкції потрапив тайванський бізнесмен Цан Юн Юань, який займався організацією контрабанди північнокорейського вугілля, причому переговори з представником КНДР проходили на території Росії.
Відзначається, що нинішні санкції - найбільші з грудня 2017 року, коли за рішенням Ради безпеки ООН поставки нафтопродуктів з Північної Кореї були скорочені майже на 90%. Також була введена заборона на поставки в КНДР різного роду мінералів, хімічних і електротоварів і деяких продуктів харчування.
Посол США в ООН Ніккі Хейлі заявила, що ці санкції, які є найбільшими, узгодженими комітетом ради, спрямовані на припинення незаконної контрабанди Північної Кореї.
«Затвердження цього історичного пакету санкцій є явною ознакою того, що міжнародне співтовариство об'єдналося в зусиллях з підтримки максимального тиску на північнокорейський режим», - сказала вона.
Раніше в КДНР назвали умови, за яких підуть на ядерне роззброєння.
А лідер КНДР Кім Чен Ин вперше з 2011 року покинув країну і вирушив на спеціальному поїзді в Пекін.