Трамп, навіть коли його обирали, наполягав на політиці протекціонізму. Звісно це дорівнює позиції, щоб американський ринок був максимально захищеним від продукції інших країн. Тому від нього очікували такого рішення.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економіст, фінансовий експерт Олег Гавриш, оцінюючи рішення США щодо мит на імпорт металів і ризики для України.
«Не лише Україна потрапила під роздачу, там було багато країн. Німеччина або ЄС мають намір домагатися перегляду рішення Трампа. Трампу в такому разі доведеться зрадити тим обіцянкам, які він давав своїм виборцям, що малоймовірно. Він повинен буде змінити свою внутрішню політику», – зазначив Гавриш.
Він підкреслив, що хоч рішення й було на місяць відтерміноване раніше, за деякий час ці рішення все одно спливатимуть у тому чи іншому вигляді.
«Тому через такі рішення та дії американський ринок до кінця каденції Трампа буде проблемним для України. Ринок США буде закритим, оскільки Трамп розвиватиме його в тому ж дусі, що й зараз, тобто розвиватиме протекціонізм», – пояснив економіст.
Український експорт втратить досить великий обсяг поставок, припустив він.
За його словами, саме тому потрібно переорієнтовуватися на інші країни.
«Близький Схід, Північна Африка, Південно-Східна Азія. Досить великий африканський ринок. Африканські країни можуть бути одним із ключових напрямків для поставок нашої продукції, навіть тієї, яка не затребувана вже у США», – уточнив експерт.
На його думку, саме рішення щодо мит є політичним і навіть для самих США в економічній площині нерозумним.
«Продукцію, яку десь виробляють дешевше, купують саме там. Економіка – конкурентна сфера. Виграєш у тим галузях, де можеш запропонувати щось краще світу. Трамп порушує всі правила логіки. Але саме такими були його обіцянки виборцями, тому він обрав такі способи тримати захист свого внутрішнього ринку», – резюмував Олег Гавриш.
Як відомо, ЄС має намір домагатися повної відмови США від мит на метал.
Раніше «Слово і Діло» проаналізувало, як змінилося надходження прямих іноземних інвестицій в Україну за 2010-2017 роки.