Річ у тім, що, можливо, уряд і підготував якісь компромісні варіанти, але МВФ уже доволі чітко озвучив свою позицію щодо необхідності підвищити ціни на газ.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко, оцінюючи переговори української сторони з МВФ щодо тарифів.
«Так склались обставини, що зараз найбільш слушна нагода, літній період, коли варто робити такі кроки. Нове підвищення тарифів буде, але відкладене в часі. Це відбудеться в новому опалювальному сезоні. І робити це потрібно влітку, щоб у людей була можливість і час підготуватись. Тому питання, чи буде підвищення, не стоїть. Питання в тому, на скільки», – зазначив енергетик.
Крім того, він пояснив, що є об’єктивні підстави не лише для вирівнювання цін для споживачів та промисловості, а й для підвищення ціни загалом.
«Зросли суттєво ціни на нафту. Йде процес здорожчання енергоносіїв на світових ринках. Це підштовхуватиме підвищувати ціни на газ на внутрішньому ринку. Новий опалювальний сезон уже буде з новими цінами», – констатував Дяченко.
Своєю чергою екс-міністр енергетики Олександр Гудима зауважив, що уряд під керівництвом МВФ уже так вирівняв ціни, що українці ледве платять.
«Якщо уряд робить успішні кроки, якщо зростання ВВП не 1% чи 2% на рік, які з'їдає інфляція, тоді МВФ без проблем дає кредит і не говорить про підвищення. МВФ не так дбає про корупцію в Україні, як про те, щоб Україна повернула запозичення, які ми беремо», – підкреслив експерт.
На його переконання, за такої ціни на газ, за таких зарплат та пенсій ніхто з політиків на це не піде.
«Гройсман поки поводиться досить розумно. Він розуміє, що в суспільстві нагнітається ситуація, одна іскра – й усе зійде нанівець», – резюмував Олександр Гудима.
За даними «Слова і Діла», в 2017 році прем’єр заявив, що ціни на природний газ для населення не зростатимуть.
Детальніше про тарифну політику – в матеріалі «Ціна на газ для населення. Чи буде подорожчання в 2018 році».