Аркадій Бабченко живий – це дуже хороша новина. Але співати дифирамби нашим правоохоронцям – значить перебувати в полоні бінарних опозицій «зрада» та «перемога».
Про це на своїй сторінці в Facebook написав фахівець Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін, передає Слово і Діло.
«Так, операцію проведено успішно, але це не скасовує смертей Павла Шеремета, Аміни Окуєвої або інших відомих людей, чиї вбивства були явно замовними і з російським слідом», - констатував Крапивін.
На його погляд, резонансні вбивства – не завжди показник ефективності роботи правоохоронців.
«Про них відомо рівно стільки, скільки подано провідними ЗМІ. А останні черпають інформацію від самих правоохоронців», - підкреслив експерт.
Він наполіг, що ефективність правоохоронців вимірюється за типовими злочинами – все тими ж крадіжкам, грабежами. Або насильницькими, знову-таки, типовими злочинами, - середні, тяжкі тілесні, вбивства, в кінці кінців.
«Не тільки суха статистика, але реакція на скарги, відчуття безпеки на вулиці й далі за списком. У цій сфері нічого не зміниться від успішної або не успішною операції, яку ми з вами спостерігали. Нехай її побачила вся країна. Адже ж правда, що до перерахованої вище повсякденної роботи у кожного громадянина є суттєві претензії?», - міркує Крапивін.
Тому емоції – це добре, але правоохоронці від цих героями в цілому не стануть, акцентував він.
«У цьому випадку вони молодці, але один конкретний випадок не перетворює всі реформи в успішні, а всіх корупціонерів в героїв. Не варто втрачати голову, слухаючи як Генпрокурор говорить про те, що він «очолює всю правоохоронну систему України». Дивно бачити, що зміни в одній справі так кардинально змінюють позиції одних і тих же людей», - підсумував Євген Крапивін.
Відзначимо, що за даними порталу, за два роки роботи в ГПУ загальний рівень відповідальності Юрія Луценка впав з 17 до 9 відсотків.
Топ обіцянок Луценко - на нашій інфографіці.