Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Олександр Шевченко

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Олександр Шевченко (позафракційний).

Шевченко був обраний до Верховної Ради в 2014 році за виборчим округом №83 (Івано-Франківська область). За час своєї каденції депутат дав 25 обіцянок, виконувати які він не поспішає: виконані лише чотири (16%), а дві – провалені.

Одна з провалених обіцянок є програмною: сприяти підвищенню зарплати для працівників державного апарату з одночасним впровадженням невідворотності покарання за хабарництво. В 2015 році, коли Рада ухвалювала законопроект «Про державну службу», Шевченка в залі не було. Хоча новий закон передбачав нові підходи до оплати праці держслужбовців шляхом збільшення окладу в структурі заробітної плати.

Крім того, Шевченко не виконав обіцянку про те, що МАУ запустить авіарейс Івано-Франківськ–Відень. «Найближчим часом поставимо на рейс літак до Відня й цим створимо конкуренцію літаку, який літає зі Львова, в якому квиток економ-класу в останній день перед вильотом коштує 24 тисячі гривень. Ми готові літати за собівартістю – в обидва боки квитки коштуватимуть близько 4 тисяч гривень», – сказав він. Однак більш ніж за півроку такий рейс МАУ не запустила.

Із нечисленних виконаних обіцянок Шевченка – створення «Центру військової підготовки та інформації». У своїй програмі депутат заявив, що центр працюватиме над проектами допомоги армії та військовослужбовцям, розшуком, звільненням полонених, почне навчальні програми з військової підготовки й парамедицини. В результаті центр був створений ще до парламентських виборів.

У листопаді 2014-го народний депутат виконав ще одну свою програмну обіцянку – створити «Інститут міста Івано-Франківська». Створена організація є неурядовою, незалежною та некомерційною й займається розробкою та здійсненням стратегії європейського вектора розвитку міста.

Ще 19 обіцянок Шевченку потрібно виконати. Нещодавно депутат пообіцяв зробити все, щоб дорога Верховина-Ворохта була відремонтована в 2018 році. Також Шевченко обіцяв ремонт доріг у селі Сойми Закарпатській області. Амбітну обіцянку нардеп дав у березні: «У 2019 році я піду на вибори. Виграю їх. І знову-таки сяду на місце Петра Олексійовича Порошенка, яке він займав до цього часу. У нас із ним різні шляхи. Я пішов із бізнесу в політику. А він навпаки – з політики в бізнес».

Перед виборами Шевченко заявив, що забезпечуватиме захист прав українців за кордоном. Поки депутат лише проголосував за законопроект «Про зовнішню трудову міграцію», який встановлює правові норми щодо переміщення, працевлаштування та соціальний захист громадян України (і їхніх сімей), які працюють за кордоном.

Також Шевченко обіцяв створити систему заохочення для талановитої молоді (стипендії та гранти). В 2016 році за його підтримки був реалізований проект «Школа лідерів». Випускники школи відвідували зустрічі з лідерами Прикарпаття, навчальні тренінги, а також отримали теоретичні та практичні знання у сфері лідерства.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Рік до виборів». Читайте, зокрема, як працюють:

Андрій Білецький;

Юрій Береза;

Сергій Березенко;

Володимир Бандуров;

Юрій Шухевич;

Ігор Шурма;

Тарас Батенко;

Павло Балога;

Андрій Шинькович;

Олег Барна.

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО