16 липня в Гельсінкі відбудеться зустріч між президентами США і Росії.
Про це в ексклюзивному матеріалі «Велика угода. Чи готовий Трамп здати Україну Путіну» для «Слова і Діла» розповів журналіст, військовий експерт Денис Попович.
Напередодні переговорів із Путіним Трамп зробив неоднозначні заяви, звернув увагу Попович.
Він нагадав висловлювання Трампа про необхідність присутності РФ у складі «Великої вісімки» й про те, що він нібито вважає Крим російським, тому що «всі жителі там розмовляють російською».
29 червня на запитання про можливе визнання Криму російським американський лідер відповів: «Ми подивимося», змусивши припустити, що США готові до «великої угоди» з Путіним, пов'язаної з «торгівлею» українськими територіями, зазначив журналіст.
Попович уточнив, що за деякий час в ІС повідомили, що слова Трампа подали у вигідному для РФ пропагандистському ключі.
На його думку, зустріч Трампа з Путіним рано чи пізно має відбутися, в цьому немає нічого особливого.
«Адже США є наймогутнішою в світі державою, а Росія – найбільшою за своєю територією. Обидві держави мають у своєму розпорядженні найбільші в світі ядерні арсенали. Обом президентам є про що поговорити. Наприклад, про різке погіршення відносин між двома країнами, яке виникло не стільки на ґрунті ситуації в Україні, скільки на тлі війни в Сирії», – уточнив експерт.
На його думку, події середини квітня, пов'язані з обстрілом американськими крилатими ракетами об'єктів Асада, якраз і поставили світ на межу такого конфлікту, який цілком міг призвести до глобальної війни. У цей контекст лягають і тези Трампа про налагодження контактів з РФ.
Журналіст акцентував, що при цьому в США чітко вказали, що торгувати Кримом наміру не мають.
Попович нагадав, що саме за правління Трампа Україна почала отримувати летальну зброю з США у вигляді протитанкових ракетних комплексів Javelin, а Обама не наважувався на такий крок, побоюючись, що РФ підвищить ставки в боротьбі за Україну.
Ба більше, зараз санкції проти РФ посилилися, додав він.
«Тож досі Трамп і його адміністрація на практиці доводили, що не збираються «зливати» нашу країну», – зазначив журналіст.
За його словами, спроба «розміняти» Крим та Україну може стати для Трампа чимось на кшталт політичної катастрофи.
Як підкреслив експерт, думка президента не домінує в політичній системі США.
«Є й інші центри впливу, з якими Трамп буде змушений рахуватися. Наприклад, республіканці. Адже саме Трамп неодноразово заявляв, що демократ Обама «віддав» Крим, а він (Трамп) не дозволив би відбутися анексії півострова. Можна уявити, яким ударом для рейтингу та авторитету Республіканської партії стане гіпотетичний «злив» України у виконанні Трампа. І чи дозволить хтось американському президенту зробити такий непередбачуваний крок?», – резюмував Денис Попович.
Докладніше читайте в матеріалі «Велика угода. Чи готовий Трамп здати Україну Путіну».