В. о. міністра охорони здоров‘я України Уляна Супрун розповіла про шкоду для організму людини від надмірного використання смартфонів.
Про це пише «Слово і Діло» з посиланням на повідомлення Супрун на сторінці в Facebook.
«Справді, нам уже складно уявити життя без телефонів. Складається враження, що вони стали мало не частиною нашого тіла. Надмірне використання телефонів змінює нашу поведінку та впливає на здоров‘я не найкращим чином. Існує навіть специфічий набір симптомів, як-от оніміння пальців чи порушення постави, що виникають через те, що ми не відриваємося від телефону годинами. Дослідження підтверджують негативні ефекти від надмірного користування ґаджетами, наприклад, що зростають ризики виникнення залежності, порушення сну та навіть появи депресії», – написала вона.
Також Супрун дала декілька простих порад, «які, насправді, досить важко виконати. Вони допоможуть зменшити час користування телефоном та зберегти здоров‘я». І запропонувала влаштувати експеримент та реалізувати хоча б декілька з них:
- Не використовуйте телефон як будильник
Ми буквально засинаємо й прокидаємося з телефоном, коли налаштовуємо будильник перед сном та вимикаємо його вже вранці. Через те, що телефон поруч із ліжком, з‘являється спокуса відразу відповідати на не дуже важливі повідомлення чи переглядати статус у соціальних мережах. Тому краще замінити телефон на звичайний будильник і за можливості навіть не залишати телефон у кімнаті, де ви спите.
Це саме стосується й годинника. Краще мати годинник на руці, ніж постійно перевіряти час на телефоні. У такому разі ймовірність, що ви будете відволікатися, зменшується в рази.
- Вимикайте сповіщення
Вони дуже часто відволікають нашу увагу. Інколи ми реагуємо на одне сповіщення, а потім розуміємо, що вже протягом тривалого часу гортаємо стрічку новин у соціальних мережах. Щоб уникнути цього, налаштуйте сповіщення найбільш оптимальним чином, наприклад, вимикайте їх у робочий час чи просто приберіть звук.
- Визначте певний період протягом дня, коли ви не будете взагалі торкатися телефона
Телефон зазвичай не потрібен за обіднім столом, у ванній кімнаті або під час перегляду фільму чи читання книги. Тому плануйте перерви від телефону в цей час, наприклад, залишайте його в іншій кімнаті.
- Видаліть додатки та профілі в соціальних мережах, якими давно не користуєтесь
«Це допоможе зберегти ваш час та не відволікатиме увагу на зайві сповіщення та звукові сигнали. Пам’ятайте, гігієна телефону така ж важлива, як і чистота рук. Іноді важливо та корисно бути поза зоною досяжності», – підсумувала Супрун.
Раніше вона розповіла, чи є користь від переходу на е-сигарети.