Звичайно, ми не знаємо, про що могли говорити Трамп і Путін під час зустрічі, однак очевидно, що ідею референдуму на Донбасі Москва вкинула навмисне.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Володимир Золотарьов, оцінюючи переговори в Берліні в Нормандському форматі.
«Ідею проведення референдуму на Донбасі РФ вкинула в інформаційний простір для того, щоб подивитися на реакцію США передусім та України. Зараз Росія намагатиметься просунути далі цю тему під час різних переговорів щодо Донбасу, однак навряд чи з цього щось вийде», – зазначив Золотарьов.
На його думку, нав’язуючи ідею референдуму, Росія не стільки виходить із ситуації, скільки навпаки – далі вв’язується в конфлікт.
«Пропонуючи референдум, РФ лише вв’язується в конфлікт, оскільки провести референдум можна в тому разі, якщо звідти вийдуть усі російські війська, якщо будуть роззброєні так звані «Л/ДНР», а для цього для початку потрібно отримати контроль над цими територіями», – уточнив експерт.
Цілком зрозуміло, що референдум в умовах російської окупації жодного вирішення ситуації не принесе, в ньому немає жодного сенсу, підкреслив він.
На його переконання, цю ідею в РФ вигадали як нове поле для торгу.
«Тепер ще й так намагатимуться щось виторгувати для себе. Скоріш за все, саме так», – припустив політолог.
Експерт нагадав, що в «Л/ДНР» так звані референдуми вже були, адже потрібно було виправдати своє існування.
«Ось такими референдумами вони все й пояснюють. Референдум щодо приєднання до РФ? Така загроза не виключена. Однак навряд чи це реально в найближчій перспективі. Все залежить від того, про що реально говорили Путін і Трамп», – констатував Володимир Золотарьов.
Нагадаємо, Ірина Геращенко виключила проведення на окупованій частині Донбасу будь-якого виду референдумів про статус регіону. Віце-спікер також іронічно запропонувала президенту РФ провести на його території референдум з приводу підвищення пенсійного віку.
Держдеп також відкинув ідею референдуму на Донбасі.
Хочете обговорити цей матеріал? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.