Колишні члени фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді створили депутатську групу «Київська команда».
Про це повідомив голова групи Сергій Гусовський на засіданні Київради 13 вересня, повідомляє прес-служба групи, інформує «Слово і Діло».
До складу «Київської команди» увійшли 17 депутатів: Леонід Антонєнко, Ольга Балицька, Сергій Башлаков, Людмила Березницька, Костянтин Богатов, Максим Борозенець, Вадим Васильчук, Юрій Вахель, Сергій Гусовський, Юлія Лобан, Олег Макаров, Андрій Осадчук, Олексій Руденко, Ганна Сандалова, Андрій Таранов, Сергій Харчук та Наталія Шульга.
«Позафракційні депутати Київради VIII скликання … вирішили добровільно об’єднатися в депутатську групу «Київська команда» для спільної роботи в Київраді», – заявив Гусовський.
Як пояснив УП речник нової групи Володимир Анфімов, усі члени «Київської команди» – позапартійні.
«На момент створення депутатської групи, всі вони були вже позапартійними. Там же від самого початку частина депутатів були в партії, частина – не були. Але коли сталася ця історія з виключенням, то вони всі написали заяви й вийшли з партії», – сказав Анфімов.
На прохання прокоментувати, чому до нової групи не увійшов Роман Марченко, через якого й виник скандал, речник відповів: «Було ухвалене рішення членами депутатської групи, що там не буде Романа Марченка, поки триватимуть усі судові справи, які зараз ініціюватиме пан Роман, щоб уникнути будь-яких інсинуацій».
Інші 5 осіб, які були раніше у фракції «Самопомочі», а наразі не ввійшли до групи, працюватимуть у Київраді як позафракційні.
Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що виконавчий комітет «Об’єднання «Самопоміч» виключив із партії чотирьох депутатів Київради. Ще чотирьох членів фракції, але не партійців, попросили залишити лави їхньої команди.
До цього рішення було б менше уваги, якби партія не вигнала найпопулярнішого члена «Самопомочі» в столиці та голову київської фракції Сергія Гусовського. Причиною такого жорсткого рішення стали звинувачення на адресу Гусовського та компанії в покриванні члена фракції «Самопомочі» Романа Марченка, сім’ї якого Київрада за останні два роки виділила 1,4 га землі.
6 вересня виконком партії пообіцяв розпочати процедуру позбавлення його мандата й навіть передати зібрані ними матеріали до НАБУ та НАЗК.
Сам юрист-депутат пояснив, що користується цими земельними ділянками з 80-х років, а їх приватизація триває вже 12 років.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».