Поліцейські викрили групу посадових осіб у незаконному завищенні результатів ЗНО 800 абітурієнтам, що завдало збитків держбюджету на 7 млн гривень.
Про це повідомляє прес-служба Національної поліції, пише «Слово і Діло».
«До складу злочинної організації входили керівник Українського центру оцінювання якості освіти, два його заступники та ще двоє службових осіб зазначеної установи», - йдеться в повідомленні.
Поліцейські з'ясували, що підозрювані мали доступ до інформації центру про результати зовнішнього незалежного оцінювання та протягом 2008-2013 років завищували результати за гроші.
«Така фальсифікація результатів ЗНО дала можливість певним особам вступити до вишів і вчитися в них саме за рахунок держави», - повідомили в поліції.
Слідством встановлено, що службові особи змінювали результати оцінювання більш ніж 800 раз, завдавши збитків держбюджету на суму понад 7 мільйонів гривень.
«Ці кошти були витрачені на навчання осіб, які були зараховані на місця державного замовлення не за результатами конкурсу, а в результаті протиправного завищення результатів», - наголошується в повідомленні.
Учасникам угрупування інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем»), ч. 3 ст. 362 («Несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї»), а також ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації») Кримінального кодексу України.
Треба відзначити, що в повідомленні не вказані прізвища посадових осіб УЦОЯО.
Директором центру з 5 січня 2011 по 23 березня 2014 року була Ірина Зайцева. З 25 березня 2014 по 21 вересня 2015 року директором був Ігор Лікарчук. 22 липня 2015 року Лікарчук був відсторонений від виконання обов'язків директора УЦОЯО і з 30 липня обов'язки директора УЦОЯО тимчасово виконував його заступник Віталій Дяченко.
Нагадаємо, Міносвіти планує змінити список предметів для ЗНО.
Також відзначимо, міністр освіти Лілія Гриневич дала «Слову і Ділу» інтерв'ю, в якому розповіла про ситуацію з друком підручників, сертифікації вчителів і реформи початкової школи.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA