Курс на НАТО: чи допоможе це уникнути реваншу проросійських сил і чи захистить Альянс Україну

Ігор Лосєввійськовий експерт

Закріплення курсу України на НАТО нічого особливо нам не дасть. Точно так само, це ні до чого не зобов'язує Альянс.

Про це в коментарі Слову і Ділу розповів військовий експерт, історик Ігор Лосєв, оцінюючи рішення ВРУ закріпити в Конституції курс України на членство в ЄС і НАТО.

«Наша Конституція певною мірою багатостраждальний документ, який вже переписували. Те, що там зараз запишуть наш курс на НАТО – принципово нічого не змінить. Це дуже наївні ідеї, що якщо ми зараз закріпимо курс на НАТО в КУ, то, коли до влади прийдуть інші політичні сили, вони не зможуть назбирати достатню кількість голосів, аби змінити під себе. Це дурниці», - каже Лосєв.

Він нагадав, що виглядає це дуже наївно та нагадав, що коли до влади прийшов екс-президент Віктор Янукович, то він змінив в законах все так, як йому було потрібно і голоси знайшлися.

«Адже ніхто не відміняв скупку голосів. Реваншистські сили цілком можуть це зробити, якщо прийдуть до влади. Когось куплять, когось залякають, ще когось посадять, а хтось отримає преференції за свій голос. Все це було», - підкреслив експерт.

На його погляд, якщо буде реванш, ніяка Конституція нікого не зупинить і не врятує, щоб ми в ній не написали.

При цьому, він уточнив, що ніяких зобов'язань на Альянс це не накладає.

«НАТО може і повинно буде захищати Україну тільки в тому випадку, якщо Україна стане членом Альянсу. Поки Україна таким не є, крім заяв про стурбованість і співчуття ми нічого не дочекаємося. Може бути надана якась технічна допомога, але те, що вони і зараз в принципі роблять, проте не більше», - констатував військовий експерт.

Він акцентував, що дане рішення ніяк не наближає вступ України в НАТО. «Наблизити вступ в НАТО можуть реальні кроки, але не записи на папері. Ми вже бачили історію з Будапештським меморандумом. Практичні кроки - це реальність. Зважають не на те, що написано, а на те, що роблять», - проаналізував Ігор Лосєв.

Як відомо, 20 вересня Рада направила до КСУ зміни до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО. Як голосували нардепи - на нашій інфографіці.

Нагадаємо, аналітики порталу з'ясували, як змінювалося українське законодавство щодо співпраці з НАТО і як українці підтримували вступ України в НАТО з 2002 до 2018 року.

Також віце-прем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе прокоментувала пропозиції змін до Конституції. Повне інтерв'ю - на нашому порталі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО