Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що після отримання Українською церквою автокефалії Московський патріархат скоротиться наполовину й у нього не буде підстав боротися за перше місце серед православних церков.
Про це він розповів в інтерв'ю «Голосу Америки», передає Слово і Діло.
Філарет підкреслив, що Московський патріархат з Московською церквою є найбільшою церквою в православ'ї.
«Коли українська церква стане автокефальною і Московський патріархат скоротиться наполовину - у нього не буде підстав боротися за перше місце серед православних церков», - вважає патріарх.
За його словами, саме тому Москва робить все можливе, щоб протистояти визнанню автокефалії Української церкви.
Він зазначив, що релігійна боротьба - це привід для Путіна втручатися у внутрішні українські справи, тобто захищати православну церкву.
«Ми навпаки не хочемо, щоб цей процес об'єднання був пов'язаний з насильством. Не хочуть вони переходити до української церкви, нехай залишаються в російській церкві», - підкреслив Філарет.
Він розповів, що в Московському патріархаті заявляли, що якщо Вселенський патріарх надасть Томос Української церкви - це призведе до такого ж розколу, який відбувся в XI столітті між східною і західною церквами.
«Навіть якщо вони розірвуть євхаристійне єднання - це ненадовго, тому що опиняться в ізоляції. Московський патріарх вже не буде найбільшою православною церквою, тому що є така ж українська церква», - додав Філарет.
За його словами, Московський патріархат часто говорить неправду.
«Ніякого Томосу Московський патріархат Української церкви не давав. А давав грамоту мені як предстоятелю УПЦ. У цій грамоті йдеться, що УПЦ надається право самостійності і незалежності в управлінні, але у складі Московського патріархату. Але те, що там говориться, що ми незалежні від Москви - неправда», - заявив патріарх.
Раніше, Президент заявив, що Вселенський патріархат визнав себе правомочним надавати автокефалію без узгодження з іншими церквами й таким чином надав Україні право на створення Помісної соборної православної церкви.
Більш докладно про те, як отримували автокефалію церкви Східної Європи - на інфографіці.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA