Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів Тетяни Юзькової та Ірини Єфремової, обраних до складу Центральної виборчої комісії.
За відповідне рішення проголосувала більшість парламентарів, пише «Слово і Діло».
Так, за припинення повноважень нардепа від «Народного фронту» Єфремової проголосувало 268 парламентарів, а нардепа від «Радикальної партії Ляшка» Юзькової - 258.
Спікер Верховної ради Андрій Парубій привітав їх з обранням на нові посади, побажав успішної роботи та попередив, що у п'ятницю, 5 жовтня, буде проголошена присяга новообраних членів ЦВК.
Крім того, голова Ради оголосив, що для голосування є також є заява про припинення повноважень нардепа від фракції «Самопоміч» Андрія Журжія, який пще у липні повідомив про бажання скласти мандат.
Однак у парламенті не набралось голосів за цю ініціативу, таким чином нардепи не дозволили Журжію достроково припинити свої повноваження.
Замість Юзькової до парламенту зайде номер №30 у виборчому списку Радикальної партії Олександр Гулак, який був помічником Олега Ляшка, а наразі є помічником на платній основі депутата від «радикалів» Олексія Ленського.
Згідно з фінансовими звітами партії, Гулак є власником автомобіля Cadillac Escalade 2011 рік випуску вартістю 1,8 мільйона гривень, який РП орендує 6,5 тисяч грн на місяць. Рух «Чесно» зазначав, що у реєстрах немає даних про причетність Гулака до бізнесу, а на момент реєстрації кандидатом (2014 рік) він був безробітним.
Замість Єфремової до Верховної Ради за квотою «Народного фронту» пройде Сергій Кондратюк (№82 у виборчому списку). На момент виборів значився тимчасово безробітним.
У 2007–2010 роках Кондратюк керував Житомирським облавтодором, а у 2010–2013 — Службою автодоріг регіону. У 2010 році Кондратюк був обраний депутатом Житомирської облради за списком Партії регіонів.
20 вересня Верховна Рада призначила до Центральної виборчої комісії 14 нових членів.
Як відомо, 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – і 13-го члена комісії.
5 лютого 2018 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на 14 кандидатів у нові члени Центрвиборчкому.
18 вересня Верховна Рада збільшила кількість членів ЦВК з 15-ти до 17 осіб. Того ж дня апарат Верховної Ради зареєстрував два проекти постанов про відхилення голосування закону 9090 про збільшення кількості членів ЦВК.
19 вересня попри скандал у Раді спікер ВР Андрій Парубій підписав закон про ЦВК і передав президентові. Президент також підписав, а вранці 20 вересня закон опублікували, і він набув законної сили.
20 вересня Верховна Рада звільнила 13 з 15 членів Центральної виборчої комісії.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA