Дійсно, санкційний список РФ – це частково інформаційна атака, тактичний крок перед виборами.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економіст Олександр Савченко, оцінюючи санкційний список РФ.
«Офіційні особи традиційно не потрапляють до санкційних списків. Це неприйнятно, адже означає фактично розрив дипломатичних відносин. Так, наприклад, США не накладають санкції на Путіна та Медведєва, а запроваджують обмеження щодо найближчого оточення. Так уже склалося, це данина традиції», – зазначив Савченко.
За його словами, в цій ситуації не буде удару по оточенню президента.
Санкційний список РФ виконує відразу дві функції. По-перше, політичну, оскільки під санкціями президент, на якого ставитиме Росія, так званий латентний президент, додав він.
«З іншого боку, це удар по наших експортерах, сільському господарству, хімії, металургії, фармацевтичній індустрії. Це, по суті, традиційні позиції експорту. Ще будуть обмеження щодо машинобудування. Проте разом це невеликі втрати для українських експортерів», – пояснив експерт.
Втрати не держави, а саме бізнесменів-експортерів можуть бути приблизно на півмільярда, уточнив він.
На його переконання, це ще й урок для української влади, яка запровадила абсолютно бутафорські санкції проти РФ.
«У ситуації з нашими санкціями проти РФ узагалі немає ані політичної, ані економічної складової. Тому ми отримали зараз урок від РФ. Можливо, він піде навіть на користь і наші можновладці зважаться щось вжити у відповідь», – резюмував Олександр Савченко.
Нагадаємо, Росія запровадила економічні санкції проти 322 українців і 68 компаній. До списку увійшли, зокрема, Юлія Тимошенко, Олексій Порошенко та Арсен Аваков.
Реакцію соцмереж на санкції РФ проти України дивіться в нашому огляді.
Раніше аналітики «Слова і Діла» з'ясували, що Україна досі продає й купує в Росії. Детальніше – на нашій інфографіці.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA