Сербська православна церква відмовилася визнати канонічність Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.
Відповідне рішення ухвалив архієрейський собор церкви, повідомляє в понеділок, 12 листопада, прес-служба СПЦ, пише «Слово і Діло».
Відзначено, що архієрейський собор Сербської православної церкви закликав до проведення Всеправославного собору для винесення рішення по автокефалію української церкви.
«Собор з жалем констатує, що Константинопольський патріархат прийняв канонічно необґрунтоване рішення про реабілітацію і визнання двох лідерів розкольницьких груп України - Філарета (Денисенка) (патріарха УПЦ КП) і Макарія (Малетича) (предстоятеля УАПЦ), поряд з їх єпископатом і духовенством. Один з них був колись канонічно позбавлений свого чину, після чого виключений з церковної громади і підданий анафемі, а другий - позбавлений апостольської спадкоємності як духовна секта», - йдеться в повідомленні.
У зв'язку з цим архієрейський собор СПЦ вирішив визнати рішення Вселенського патріархату не обов'язковим для виконання. Також наголошується, що канонічне спілкування з київськими церквами СПЦ встановлювати не буде.
«Собор пропонує Константинопольському патріархату і всім іншим малим автокефальним православним церквам якомога швидше розглянути питання на Всеправославній раді, щоб підтвердити і зміцнити соборність та єдність», - йдеться в рішенні архієрейського собору Сербської церкви.
Раніше Фінляндська церква підтримала томос для України.
Нагадаємо, 3 листопада під час візиту до Стамбула Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали договір про співпрацю між Україною і Константинопольським патріархатом.
За словами Порошенка, ця угода завершує процес надання томосу Україні, а, за словами Варфоломія, вона може прискорити цей процес.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».