Світові ціни на нафту еталонних марок помірно зростають після зниження до піврічних мінімумів на цьому тижні.
Про це свідчать дані торгів уранці в п'ятницю, 16 листопада, пише «Слово і Діло».
Так, ціна січневих ф'ючерсів на північноморську нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures о 8:50 за Києвом зросла на $ 0,76 (1,14%) – до $ 67,38 за барель.
Своєю чергою вартість нафти WTI з поставкою в грудні на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася на $ 0,54 (0,96%) – до $ 57 за барель.
Напередодні міністерство енергетики США повідомило про зростання запасів нафти в країні за підсумками восьмого тижня поспіль – на 10,27 млн барелів. Це максимальні темпи з лютого 2017 року.
Видобуток нафти в США зріс на 100 тисяч барелів на добу (б/д) – до 11,7 млн б/д, що є черговим рекордом.
Раніше цього тижня котирування на Brent і WTI за одну добу впали на 7,1% і 6,6% відповідно. Були досягнуті мінімальні показники з березня. Brent коштувала $ 65,19 за барель, а WTI – $ 55,34. Причому темпи процентного падіння WTI за один день стали найшвидшими за три роки – з вересня 2015 року.
Це сталося через доповідь ОПЕК, у якій був знижений прогноз зростання глобального попиту на нафту. Організація також повідомила, що країни, які входять до неї, з лишком компенсували зниження видобутку у Венесуелі та Ірані.
Також на котируваннях нафти позначилася й заява президента США Дональда Трампа, який раніше закликав країни ОПЕК не знижувати рівень видобутку, а також назвав поточні ціни на нафту завищеними.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA