З 2019 року Україна перейде до трирічного бюджетного планування. Відповідний закон у четвер, 6 грудня, ухвалила Верховна Рада.
Як пише «Слово і Діло», «за» проголосували 238 народних депутатів.
Реформа передбачає введення трирічної Бюджетної декларації замість однорічних основних напрямків бюджетної політики. Цей новий документ стратегічного планування буде визначати бюджетну політику на середньостроковий період. На місцевому рівні будуть складати трирічні місцеві фінансові плани.
Відповідно до нового закону, міністерство фінансів розроблятиме Бюджетну декларацію з урахуванням положень документів державного стратегічного планування на п'ять і більше років, зокрема, галузевих стратегій та стратегічних планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів. Своєю чергою, стратегічні плани розпорядників будуть уточнюватися на підставі Бюджетної декларації.
У Бюджетній декларації будуть прописані не тільки обсяги державного і гарантованого боргу та основні завдання податкової політики, але також стеля видатків та надання кредитів.
Уряд буде зобов'язаний подавати Бюджетну декларацію і макроекономічний прогноз не пізніше 1 червня. Парламент повинен буде приймати її до 15 липня.
Крім цього, закон визначає поняття державної послуги, як реалізацію державними органами повноважень, пов'язаних із виконанням завдань і функцій, передбачених законодавством.
Згідно з нормами законопроекту, дефіцит державного бюджету встановлюється Бюджетною декларацією, не може перевищувати 3 відсотків від обсягу прогнозного номінального ВВП України.
Нагадаємо, у квітні 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає запровадження середньострокового бюджетного планування.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA