Деякі ліки, які допомагали раніше, зараз можуть не давати результат. Однією з причин може бути підробка препаратів.
Про це на сторінці в Facebook написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун і розповіла, як можна відрізнити фальсифіковані препарати від справжніх, передає «Слово і Діло».
За інформацією Супрун, підроблені препарати зустрічаються в кожній країні. Фальсифікат можна виявити як у дешевих ліках, так і в дорогих. Найчастіше підробка зустрічається серед препаратів, які люди замовляють на веб-сайтах.
Супрун дала декілька порад, за якими можна відрізнити фальсифікат від справжніх ліків:
Уважно розглянути упаковку і звернути увагу на можливі пошкодження або помилки в тексті;
Перевірити, чи збігаються дати виготовлення і закінчення терміну придатності, зазначені на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці;
Оцінити зовнішній вигляд препарату, його цілісність і перевірити, чи має він нехарактерний колір або запах;
Якщо виникли підозри або з'явилася небажана реакція на прийом препарату - якомога швидше покажіть його лікареві.
Якщо після огляду препарату виникли підозри на те, що це може бути підробка, Супрун радить звернутися в Державну лікарську службу і Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України. Також вона радить перевіряти наявність державної реєстрації препарату в Державному реєстрі лікарських засобів України.
Якщо існують підозри щодо можливого фальсифікату, то необхідно заповнити анкету на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. На сайті в анкеті необхідно вказати дані про ліки: назва, номер серії, виробника і інше. Важливо чітко описати всі фактори, які турбують, в спеціальних полях. Це допоможе фахівцям зробити детальний аналіз препарату і оперативно відреагувати.
Раніше Супрун закликає до підтримки легалізації медичного канабісу.
Також нагадаємо, Супрун розповіла, скільки отримують сімейні лікарі.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».