Всі зареєстровані кандидати в президенти України вже подали свої офіційні програми і продовжують проголошувати публічно нові обіцянки, не зафіксовані на папері. Оскільки деякі з них вже займали високі посади, а «Слово і Діло» багато років стежить за виконанням всього обіцяного політиками і чиновниками, за кілька тижнів до виборів ми вирішили нагадати провалені зобов'язання учасників президентських перегонів.
Сьогодні згадаємо, як президент Петро Порошенко обіцяв гарантувати збереження коштів клієнтів ПриватБанку. Нагадаємо, що в грудні 2016 року Національний банк України визнав фінансову установу неплатоспроможною і згодом ПриватБанк був націоналізований. «Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам ПриватБанку недоторканність і цілісність їх коштів», – запевняв президент.
В кінці 2016-го Верховна Рада прийняла президентський законопроект про гарантування 100% вкладів фізичних осіб. Протягом п'яти місяців Порошенко не підписував закон, але при цьому обіцяв не ветувати його і підписати. За його словами, весь цей час в адміністрації прораховували можливі ризики в разі введення в дію закону про гарантування вкладів клієнтів Приватбанку.
Станом на лютий 2019 року закон все ще не підписаний, хоча у президента за Конституцією є на це 15 днів. Закон знаходиться в підвішеному стані вже більше двох років.
Про те, як Порошенко провалив обіцянку щодо енергонезалежності, дивіться на відео.
«Слово і Діло» попереджає: більшість палких і красивих промов будь-якого кандидата в президенти згодом перетворяться в невиконані обіцянки.
Раніше ми писали про те, як Роман Насіров хотів за сто днів перемогти контрабанду на Одеській митниці.
Також нагадуємо, що в розділі «Політики» на сайті «Слово і Діло» ви можете знайти всі попередні обіцянки політиків, які вас цікавлять: не тільки провалені, а й виконані, і ті, які поки знаходяться в процесі виконання.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA