Розтрата $2,2 млн: з'ясувалися прізвища затриманих посадовців «Спецтехноекспорту»

Детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальних керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали чинного директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, колишнього керівника державного підприємства Павла Барбула та ще трьох екс-заступників директора ДП.

Про це дізнався журналіст «Слова і Діла» з власних джерел.

За словами співрозмовників, крім Барбула та Бельбаса, детективи ще затримали екс-заступників директора «Спецтехноекспорту» Володимира Муцинова, Дениса Панасенка та Тимофія Романюка. Як повідомили джерела, запобіжні заходи затриманим обиратимуть 5 березня.

Як відомо, 4 березня НАБУ затримало Барбула і повідомило йому про підозру. Також детективи повідомили про підозру ще чотирьом особам.

За версією слідства, у 2009 році за ініціативи керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду з супроводу одного з зовнішньо-економічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» мав поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента мало забезпечити укладання та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило $2,22 млн. Натомість детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою були підписані акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував $2,2 млн на рахунок Global Marketing SPLTD у банку Noor Islamic Bank в ОАЕ.

Нагадаємо, НАБУ направило до Індії запит про міжнародну допомогу у справі «Спецтехноекспорту».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО