Ціни на овочі різко зросли в квітні через дефіцит імпортних продуктів і поганого врожаю в Україні.
Про це йдеться в коментарі Національного банку по інфляції, пише «Слово і Діло».
Відзначається, що в квітні зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося до 5,1%. Зокрема, після зниження в березні знову підвищилися темпи зростання вартості овочів борщового набору, в першу чергу, за рахунок цін на цибулю і білокачанну капусту.
«Це обумовлено виникненням ажіотажного попиту через недостатню пропозицію цих продуктів в Україні та країнах-імпортерах в результаті як слабкого врожаю минулого року, так і порівняно несприятливих погодних умов в квітні поточного року», - йдеться в поясненні.
Експерти центробанку переконані в тому, що сплеск цін був тимчасовим і в найближчі місяці дія чинників вичерпається. У цілому в НБУ відзначають, що фактичний показник інфляції в квітні дещо перевищив траєкторію прогнозу центробанку.
Фінрегулятор вважає, що зростання інфляції було зумовлено дією тимчасових факторів, зокрема перебоями поставок нафтопродуктів із Білорусі та анонсованими РФ обмеженнями на експорт енергетичних товарів в Україну, а також дефіцитом деяких продуктів.
За оцінками НБУ, дія цих чинників буде вичерпана найближчими місяцями. Отже, інфляція буде продовжувати знижуватися згідно із прогнозом і прямувати до мети 5% +/-1 п.п., якої вона досягне в 2020 році.
Раніше НБУ дозволив виводити більше валюти за кордон.
Також нагадаємо, НБУ дав прогноз зростання цін на алкоголь і сигарети.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».