У Нафтогазу виникли проблеми із закупівлею газу на зиму через нестачу коштів.
Про це написав у Facebook глава компанії Андрій Коболєв у четвер, 6 червня, передає «Слово і Діло».
За його словами, транзит газу через Україну у 2019 році зріс на 8% - додаткові обсяги закачують в сховища.
У європейських ПСГ, які публікують дані, зараз вже на 20 млрд кубів більше газу, ніж в середньому за два попередніх роки. Приріст запасів в них становить 60% до показника за аналогічний період 2018 року, зазначив глава НАК.
«Ми також закуповуємо додатковий газ, Україна вже імпортувала на 20% більше газу, ніж на ту ж дату минулого року. Станом на 1 червня в українських підземках 11,5 млрд куб. м - це на 1,8 млрд куб. м більше, ніж в минулому році», - додав Коболєв.
За його словами, якщо продовжимо накопичувати газ такими темпами, до початку опалювального сезону вийдемо на необхідний рівень 20 млрд куб.
У той же час він акцентував увагу на тому, що перешкодою может стати дефіцит оборотних коштів у Нафтогазу. «За той газ, який ми поставили раніше, «газзбути» і виробники тепла заборгували 61,4 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж нам потрібно, щоб якісно підготуватися до зими», - підкреслив глава НАК.
Ще один фактор дефіциту - вимога Кабміну сплатити 90% прибутку НАК як дивіденди вже до кінця червня. «Саме зараз, коли нам потрібні гроші на закупівлю газу на зиму, це для нас надзвичайний виклик. Доводиться вибирати - дивіденди зараз або захист від кризи», - пояснив глава Нафтогазу.
Він нагадав також, що частині державних підприємств уряд дозволив платити тільки 30% прибутку. «Нам не завадила б хоча б розстрочка, поки ми не почнемо продавати газ», - зазначив Коболєв.
Другий шлях - залучити кредитні кошти, написав Коболєв.
«Поки в наповненні підземних сховищ ми рухаємося за графіком. Але якщо проблему ліквідності не вирішити в найближчі тижні - закупити газ в достатніх обсягах буде неможливо. Ситуація вимагає термінової уваги на найвищому рівні», - резюмував глава НАК.
Відзначимо, у минулому році Україна закачала в ПСГ 17 млрд кубометрів газу. При цьому за опалювальний сезон було використано менше половини запасів.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA