Шанси на членство в ЄС залежать від ефективності України в плані проведення реформ, боротьби з корупцією, економічного зростання, детінізації економіки, забезпечення нормального рівня життя.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив експерт-міжнародник Антон Кучухідзе.
«По-перше, країна має стати ефективною, починаючи від функціонування державних інституцій, закінчуючи матеріальним становищем людей. По-друге, всі члени ЄС мають дати позитивну відповідь на членство України. Поки говорити про це зарано. Україна навіть не має статусу кандидата в члени ЄС», – зазначив Кучухідзе.
Наша Угода про асоціацію, яка підписана згідно з виконавчим протоколом Європейської ради від 15 грудня 2016 року, передбачає, що вона не надає нам навіть можливості бути кандидатом на членство в ЄС, відповідно, не гарантує й членства України в ЄС, уточнив він.
«Отже, юридично, крім згоди всіх членів ЄС, нам потрібен буде новий документ, договір, який перекриє норму, що є зараз, про те, що угода не гарантує навіть статусу кандидата», – пояснив експерт.
Інші розмови мають радше політтехнологічний характер, додав він.
За його словами, хто б не очолював у 2025 або в 2027 році, чи то Литва, чи то Польща, це питання не вирішить. Звичайно, підтримка Польщі та Литви була, є й буде. Але це лише один-два члени ЄС, а проголосувати мають усі, потрібен консенсус.
«Потрібно враховувати ще й наші проблеми – війну на Донбасі, анексію Криму, агресію РФ, внутрішньополітичні загрози у вигляді корупції, реалізації європейських норм. Поки в країні безлад, прогресу на міжнародній арені не буде», – резюмував Антон Кучухідзе.
Нагадаємо, спікер ВР Андрій Парубій заявив, що Україна зможе вступити до ЄС у 2025-2027 році. В 2025 році головуватиме Польща, а з 2025 до 2027 року – Литва.
До яких країн українці можуть подорожувати без віз – на інфографіці.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA