Головуючий мандат Фінляндії в Раді Євросоюзу починається в понеділок, 1 липня і триватиме до 31 грудня.
Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє «Інтерфакс».
Країна представила програму свого головування, що складається з чотирьох розділів.
По-перще Фінляндія під час свого головування має намір зосередитися на захисті основоположних цінностей ЄС та розвитку діалогу про правову державу.
Ще одним пунктом документа є боротьба проти корупції, яка підриває базові цінності і правила союзу, підриває довіру громадян до влади і порушує здорове фінансове управління. Крім того, Фінляндія виступає за створення «конкурентоспроможного і соціально інклюзивного» Євросоюзу.
«Європейська економіка продовжить нарощувати свій потенціал, але в уповільненому темпі. Напруженість в міжнародній торгівлі, зміни в сфері праці і технологій, а також старіння населення є викликом для економічного зростання, зайнятості та процвітання», - йдеться в документі.
Фінляндія також вважає за необхідне всебічне використання потенціалу наукових досліджень, інновацій, а також цифрових технологій в ЄС.
Особливу увагу країна має намір приділити соціальній зайнятості молоді. «Ми не можемо дозволити собі втратити покоління», - наголошується в програмі Фінляндії.
Третій розділ присвячений проблемі зміни клімату та скорочення викидів вуглекислого газу. «З цією метою Євросоюзу слід розробити довгострокову стратегію на захист клімату, щоб стати вуглецево-нейтральним, починаючи з 2050 року», - закликають в Гельсінкі.
Останній, четвертий розділ програми головування Фінляндії присвячений захисту громадян ЄС. В цьому напрямку Гельсінкі виділяє три вектори: захист Європи від наслідків конфліктів в сусідніх з ЄС регіонах, боротьба проти транскордонної злочинності і тероризму, а також забезпечення внутрішньої безпеки Євросоюзу.
Головування Ради ЄС здійснюється по черзі кожною державою-членом на термін шість місяців. У цей піврічний період відповідна країна Євросоюзу головує на засіданнях рад різного профілю, крім Ради ЄС із закордонних справ, займається підготовкою і обговоренням з Єврокомісією і Європарламентом законопроектів ЄС, організує загальносоюзні заходи політичного та культурного спрямування.
Нагадаємо, в ЄС не змогли обрати голову Єврокомісії. Голова Європейської ради Дональд Туск перервав саміт в Брюсселі для консультацій з лідерами країн ЄС.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».