Система «Великий брат» зі стеження за нардепами: чого чекати далі

Віктор Небоженкополітолог

Те, що система штучного інтелекту «Великий брат» стежитиме за голосуванням депутатів від «Слуги народу», лише початок. Далі «Великий Брат» прийде до регіонів і мерій.

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив політолог Віктор Небоженко, передає «Слово і Діло».

«У цій ситуації незрозуміло, кому буде легше й вільніше – тому, хто потрапив до щасливої однопартійної більшості, але чий кожен крок перевірятиметься, й виставлятимуться таємні оцінки за його голосування та публічну поведінку, чи тому, хто під час голосувань вільний у своїх політичних уподобаннях чи корупційних фантазіях», – зазначив Небоженко.

Та ж проблема чекає на команду президента Зеленського й під час вибору прем'єр-міністра, додав він.

Оскільки партія «Слуга народу» ще не встигла виростити свого досвідченого, чесного, популярного кандидата в прем'єр-міністри, то їй доведеться ризикувати й обирати з того, що в неї є, уточнив експерт.

«Ба більше, оскільки українська влада є мережею пересічних гілок, то слідом за моніторингом парламентської більшості гостро постане питання про створення «Старшого брата» для виконавчої влади – системи непублічного стеження за діяльністю Кабінету міністрів України, відповідно, перманентний контролінг рішень прем'єра-міністра й міністрів щодо корупційних і професійних аномалій», – пояснив він.

Зрештою, до Нового року, після радикального оновлення всього губернаторського корпусу, «Великий брат» прийде до регіонів і мерій великих міст-мільйонників, підкреслив політолог.

«Така неминуча логіка формування єдиного центру влади. А ось хто і як скористається цим могутнім політичним ресурсом – уже інше питання», – резюмував Віктор Небоженко.

Нагадаємо, новообраний нардеп Давид Арахамія повідомив, що система штучного інтелекту «Великий брат», як її називають у партії, стежитиме за голосуванням депутатів від «Слуги народу». В партії вважають, що це дозволить уникнути політичної корупції. Також відзначимо, що Арахамія може очолити фракцію «Слуги народу» в Раді.

Подивитися, хто за професією та освітою новообрані народні депутати, можна тут.

Відзначимо, «Слово і Діло» склало портрет типового «слуги народу».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО