Нідерланди перекваліфікували Володимира Цемаха, який раніше вважався ключовим свідком у справі про знищення малайзійського літака MH-17 над Донбасом, на підозрюваного.
Про це в інтерв'ю DW у середу, 11 вересня, повідомила депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі.
За її словами, Міжнародна слідча група (JIT) і нідерландський прокурор поширили лист, у якому говорилося про те, що, відповідно до недавньої інформації, що з'явилася цього літа, тепер Цемаха визначають як одного з підозрюваних.
Каті Пірі стала автором відкритого листа, підписаного 4 вересня 40 депутатами Європарламенту, у якому вони закликали президента України Володимира Зеленського не допустити видачі Володимира Цемаха Москві. На думку Пірі, Україна заплатила занадто високу ціну за повернення на батьківщину своїх громадян.
Як заявила Пірі, рішення Києва включити Цемаха в список для обміну ув'язненими з Росією стало вкрай болючим і для Нідерландів, і для родичів жертв збитого MH-17.
«З міжнародної точки зору, Україна має зобов'язання, що передбачають всебічне співробітництво в спробах знайти відповідальних за збитий літак MH-17. І віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна тим самим не стримала своєї обіцянки», - вважає європарламентарій.
Наполеглива вимога Росії віддати їй Цемаха свідчить про те, що Москва визнає свою провину в катастрофі боїнга рейсу MH-17, вважає Каті Пірі. Тепер немає практично ніяких шансів на те, що Міжнародній слідчій групі (JIT) вдасться допитати Цемаха, впевнена вона.
«Зрозуміло, ми можемо попросити Росію дати його для допиту. Але ми не настільки наївні. Якби Москва хотіла, щоб його можна було викликати на допит, вона б так не наголошувала на необхідності його видачі. Тому я боюся, що Цемах більше ніколи не з'явиться в суді свідком», - вважає депутат Європарламенту.
Нагадаємо, що 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і РФ. Росії повернули, зокрема, Володимира Цемаха. Президент Зеленський і голова СБУ Іван Баканов заявили, що Цемах був допитаний і через нього міг зірватися обмін між Україною і РФ.
Пізніше Нідерланди і Австралія висловили розчарування через рішення України передати Цемаха Росії.
А в ПАРЄ заявили, що Цемах повинен залишатися доступним для слідчих у справі про катастрофу боїнга МН17.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA