Законопроект про кримінальну відповідальність за самовільне втручання в переговорний процес з РФ — правильна ініціатива, але безперспективна.
Таку думку «Слову і Ділу» озвучив політолог Андрій Дуда.
За словами експерта, дуже складно реалізувати цю ініціативу в практиці.
«По-перше, сумнівно, що законопроект представників партії «Голос» включать навіть до порядку денного. По-друге, потрібно довести, що були саме переговори», — констатував політолог.
Він пояснив, що поняття переговорів дуже розмите, можна просто змінити назву процесу: контакти, консультації.
«Довести, що були саме переговори, вкрай важко», — сказав Дуда.
На його погляд, оскільки партія м'якого колабораціонізму має більшість, дану ініціативу «Голосу» можуть навіть не внести до порядку денного.
Експерт не виключив, що навіть якщо ВР ухвалить законопроект, будуть звернення до КСУ, який визнає документ неконституційним.
Політолог Володимир Золотарьов дещо іншої думки і вважає ініціативу безглуздою.
Він акцентував, що Офіс президента повинен вказати, хто від держави уповноважений вести переговори.
Експерт уточнив, що зараз представники МЗС і президента є тими людьми, які можуть вести переговори від імені держави.
«З Медведчуком може домовлятися хто завгодно в РФ, Україні важливо сказати, що цих домовленностей ми не визнаємо, це їхня особиста позиція», — зазначив він.
На його погляд, не потрібно запроваджувати кримінальну відповідальність.
«Виходить, що МЗС і ОПУ не можуть впоратися з Медведчуком і для цього потрібна кримінальна відповідальність? А яким чином збираються саджати?», — наголосив Золотарьов.
Як відомо, на тлі поїздок прокремлівського нардепа Віктора Медведчука до РФ в партії «Голос» запропонували карати за несанкціонованне втручання в переговори з російською стороною.
Нагадаємо, що 5 вересня член «Опозиційної платформи — За життя» Медведчук приїхав на Східний економічний форум, де зустрівся зі своїм кумом, президентом Росії Володимиром Путіним.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA