Керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі розповів, на підставі чого встановлюється офіційний курс гривні до долара.
Про це він повідомив в інтерв'ю Еспресо.
Бахтарі зазначив, що Національний банк встановлює курс гривні до долара на підставі курсу який склався протягом дня на міжбанку. Він нагадав, що Україна в 2015 році фактично перейшла на плаваючий валютний курс.
«Це означає, що НБУ, регулятор, не втручається, не намагається фіксувати і не втручається з метою поставити якийсь тренд зміни курсу. З 2015 року Україна перейшла на режим, коли ринок формує курс», - сказав він.
За словами Бахтарі, роль НБУ полягає в тому, щоб не допустити надмірних і занадто різких коливань, оскільки це провокує паніку. На думку Бахтарі, повідомлення про те, що «НБУ встановив курс», або «знецінив гривню» вводять в оману.
«Коректно було б говорити: «розрахував», тому що фактично так і відбувається», - додав він.
За його словами, на міжбанку протягом дня з 9:00 до 17:00 відбуваються угоди, інформація про які надходить до НБУ, після чого НБУ за спеціальною формулою розраховує середньозважений рівень. НБУ повідомляє «довідковий курс» на 12:00 і офіційний курс на наступний день (о 16:00).
Представник НБУ назвав цей курс «виміром температури», який робиться для того, щоб країна розуміла, «який середній курс сформувався».
Бахтарі також нагадав два фактори, які впливають на курс гривні, - це внески нерезидентів в державні папери і ситуація з експортом.
Раніше НБУ попросив не прогнозувати курс гривні.
Також нагадаємо, «Слово і Діло» проаналізувало, як змінювався курс гривні до долара на початку осені за останні 5 років.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA