Радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак заявив, що аграрні холдинги «не дуже щасливі» у зв'язку з впровадженням земельної реформи в Україні.
Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.
Він зазначив, що є люди, які хочуть продати землю. Це, як правило, люди похилого віку, які вже не можуть обробляти землю. Або ж люди, які виїхали в місто і вже втратили емоційний або якийсь інший зв'язок з цією землею, уточнив Мушак.
Мушак наголосив, що треба дати можливість продати свою власність за нормальною ціною.
Радник Гончарука назвав міфом залякування іноземцями, які після реформи нібито прийдуть і скуплять усю землю.
«Я спілкуюся з деякими іноземними фондами. Вони кажуть, що ціна у нас хороша, але вони не хочуть бігати по Жашкову, Пирятину і ще десь і по 4 гектари купувати. Для них чек входу на ринок - 100-200 млн доларів. Якщо цього немає, тоді їм це не цікаво», - розповів він.
Він додав, що іноземцям, якщо говорити про нових гравців, насправді щодо цього все одно.
«А ось існуючих гравців такі обмеження дійсно не влаштовують. Багато говорять, що ця реформа під агрохолдинги. Але справа в тому, що агрохолдинги не дуже щасливі. Вони не можуть викупити всю землю, на якій зараз працюють. Наприклад, «Укрлендфармінг» і «Кернел» мають трохи менше ніж за 600 тисяч гектарів, а скупити можуть лише третину», - заявив радник прем'єра.
Нагадаємо, Зеленський запропонував на першому етапі запуску ринку продавати землю винятково українцям.
Додамо, Володимир Зеленський пообіцяв, що в 2019 році буде вирішено питання про зняття мораторію на землю, якщо у вересні буде сформовано уряд.
Як відомо, мораторій на продаж землі, продовжений Верховною радою в грудні 2018 року, діє до 2020 року.
Раніше «Слово і Діло» подивилося, що з приводу земельного питання обіцяли політики і партії.
Детальніше про те, що буде з паями селян, як поведуть себе агрохолдинги і хто виграє – за посиланням.