НАБУ не дало вилетіти з України екснардепу Микитасю (доповнено)

Детективи Національного антикорупційного бюро не дали колишньому народному депутату Максиму Микитасю вилетіти з України, знявши його з рейсу.

Про це журналісту «Слово і Діло» повідомили джерела в правоохоронних органах.

За словами співрозмовників, екснардепа не затримували, але не дали йому вилетіти з України. Як кажуть джерела, той намагався сісти на рейс до Великої Британії.

Водночас, за словами адвоката Микитася Олександра Лисака, його клієнт отримав дозвіл на виліт за кордон від НАБУ і САП, проте його все одно затримали.

«У нього був дозвіл на 4 дні від НАБУ і САП, йому повернули закордонний паспорт і він збирався до Великої Брітанії за особистим питанням. Він уже пройшов митний та прикордонний контроль, але його не пустили. Зараз він їде в поліцію надягати електронний браслет і здавати паспорт», – розповів він «Українським новинам».

Однак, як стверджують джерела в правоохоронних органах, дозвіл на виїзд ще не діяв 20 січня.

Раніше апеляційна палата ВАКС взяла Микитася під варту з альтернативою 80 млн грн застави. Таке рішення суд ухвалив за результатами розгляду скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Пізніше за нього внесли цю суму і він вийшов із СІЗО. Також на екснардепа поклали низку обов'язків.

Нещодавно суд до 14 лютого продовжив дію обов'язків, а саме: з'являтися за кожною вимогою; не виїжджати з місця проживання без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками і підозрюваними в цьому кримінальному провадженні; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет.

Як слідство встановило, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Національної гвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими особами, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю Національної гвардії України.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру екснардепу Микитасю. Пізніше ВАКС відпустив його під 5,5 млн грн застави.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО