Новий обмін полоненими може відбутися цього місяця або ближче до Великодня. У процесі є інтерес керівництва РФ. Таку думку в коментарі «Слово і Діло» озвучив керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків, політолог Михайло Дяденко.
Керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків висловив оптимістичний настрій з приводу майбутнього обміну полоненими. На його погляд, цьому є як мінімуму дві причини.
«По-перше, новій владній команді в Україні вдається доводити до логічного завершення домовленості саме про обмін полоненими. По-друге, в цьому процесі зацікавлений президент Росії Володимир Путін. Обмін полоненими - для команди Путіна спроба показати, що українську проблему вирішують. Таким чином, в Кремлі демонструють, що шукають рішення для мирного врегулювання», - пояснив Михайло Дяденко.
До того ж зараз перевага у російської сторони, оскільки Україна хоче вийти на місцеві вибори восени в тому числі на окупованих територіях, підкреслив він.
Експерт не виключив, що, розуміючи наскільки це важливо для української влади російська сторона отримує можливість висувати свої вимоги, в тому числі щодо звільнення якихось осіб. Звичайно, умови Кремля можуть бути неприйнятні для Києва.
Політолог припустив, що новий обмін відбудеться до кінця березня або ближче до Великодня.
Експерт зауважив, що з приводу процесу обміну полоненими багато думок, в тому числі критичних в зв'язку з різною інформацією. Наприклад, є відомості, що в рамках обміну полоненими між Україною і «ДНР» вийшли ті, хто брав участь як в злочинах в «ізоляції», так і в підтримці «ДНР», уточнив він.
Однак, експерт позначив, щодо кожної особи СБУ веде детальне розслідування, з'ясовує обставини потрапляння в полон, все дуже детально опрацьовується.
«Безумовно до осіб, які були під підозрою або підозрюються в якихось злочинах будуть застосовані певні міри покарання. Однак, це не означає, що потрібно відмовитися проводити обміни зовсім», - констатував Михайло Дяденко.
Політолог також не виключив, що в ході переговорів Єрмака і Козака могли піднімати питання організації особистої зустрічі Володимира Путіна з Володимиром Зеленським. Однак, дане питання більш проблематичне.
«Напевно українська сторона піднімала питання про реалізацію Мінських угод, проведення місцевих виборів, в тому числі на окупованих територіях. Україна вимагає, щоб вибори пройшли за нашим законодавством під контролем міжнародних спостерігачів. Зараз навряд чи були зрушення в даному питанні», - прокоментував Михайло Дяденко.
Нагадаємо, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся з заступником керівника Адміністрації російського президента Дмитром Козаком і обговорив наступний обмін полоненими.
Як відомо, керівник ОП заявив про намір провести наступний обмін полоненими вже в березні цього року.
Відзначимо, 9 квітня 2019 року, ще будучи кандидатом в президенти України, Володимир Зеленський пообіцяв повернути всіх військовополонених.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA