Наразі органи влади й керівництво медичної сфери діють у руслі тих заходів, які впровадили в більшості європейських країн, де епідеміологічна ситуація стала загрозливою. Нічого надприродного в нас не зробили. Таку оцінку карантину в коментарі «Слово і Діло» дав політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
Політолог позитивно оцінив обмежувальні заходи, які передбачає карантин. Експерт зауважив, що Україна діє на випередження і в даній ситуації це правильно.
Директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко не виключив, що карантин можуть продовжити після 3 квітня.
«В Україні будуть ухвалювати рішення про продовження карантину залежно від необхідності та епідеміологічної ситуації, яка буде складатися до того часу і, звичайно, тих заходів, які вживатимуть у країнах ЄС. Припустимо, якщо європейські країни будуть бачити, що ситуація стабілізувалася трохи, кількість хворих і померлих зменшується, то обмеження поступово зніматимуть. Отже, в Україні також будуть діяти в такий саме спосіб», – прокоментував Володимир Фесенко.
На його думку, продовження карантину в нинішньому стані на великій території і тривалий період несе дуже серйозні економічні ризики.
«Продовження карантину після 3 квітня на тривалий термін – це економічний колапс для окремих галузей економіки», – зауважив експерт. За його словами, у зоні ризику туристичний, готельний, ресторанний, транспортний бізнес і деякі інші види діяльності.
Володимир Фесенко зазначив, що якщо враховувати досвід Китаю, то активна фаза поширення вірусу 1,5-2 місяці, далі ситуація стабілізується.
«Продовження карантину в Україні можливе, але не до літа, ще максимум на кілька тижнів, на тиждень-два. Максимум карантинні заходи пролонгують до середини квітня, хоча є ймовірність, що карантин закінчиться 3 квітня», – резюмував директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, якщо такі темпи поширення інфекції в сусідніх країнах будуть зберігатися, карантин продовжать.
Як повідомлялося, вулицями міст України почали їздити автомобілі ДСНС із гучномовцями, які інформують людей про необхідність дотримуватися умов карантину.
Як намагаються зупинити коронавірус у різних країнах світу – за посиланням.
Також «Слово і Діло» вирішило нагадати, які симптоми коронавірусу та як від нього вберегтися.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA