Засновник компанії «Столична ювелірна фабрика» залишив неправомірну вигоду в контейнері для паперу в туалеті офісу адвоката Сергія Войтенка, який нібито виступав посередником при передачі грошей начальнику слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби в Київській області Олександру Чепелю.
Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 9 квітня, повідомляє «Слово і діло».
Детектив НАБУ в клопотанні вказував, що Чепель уповноважив адвоката Войтенка на переговори із засновником Столичної ювелірної фабрики про розмір неправомірної вигоді і передачу грошей через нього. Зокрема, посадовець ДФС і посередник у приміщенні Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря повідомили представнику фабрики про можливі негативні наслідки для фірми у вигляді проведення нових обшуків на їх об'єктах. У цьому ж монастирі вони повідомили засновника фабрики про необхідність сплатити 4 млн грн податкових платежів до бюджету та надати Черелю через Войтенка неправомірну вигоду в сумі 1,5 млн грн.
Пізніше у службовому кабінеті Головного управління ДФС у Київській області Чепель повідомив, що подальші перемовини від нього буде вести адвокат і що з ним можна домовитися і про зниження розміру неправомірної вигоди. Під час переговорів між Войтенком і засновником ювелірної фабрики вони дійшли згоди про зменшення сами з 60 до 50 тисяч доларів. Ці гроші представник фірми мав залишити в контейнері для паперу, який розташований у туалеті офісу адвоката, що він пізніше і зробив. Під час обшуку в офісі Войтенка детективи знайшли вказану суму грошей, банківські реквізити яких збігаються з тими, що були вручені засновнику фабрики для подальшої передачі.
Раніше журналіст «Слово і діло» з'ясував деталі цієї справи.
Нагадаємо, НАБУ викрило «на гарячому» керівника слідчого управління ДФС. Пізніше суд відпустив його під заставу.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA