Апарат РНБО України підготував проєкт рішення щодо застосування санкцій проти російських соціальних мереж та інтернет-сервісів, зокрема «Mail.ru», «ВКонтакте», «Однокласники» тощо. У коментарі «Слово і діло» експерт у галузі конституційного права Олександр Москалюк підкреслив, що продовження санкцій під час епідемії є актуальним та необхідним кроком через те, що інформаційне поле продовжують використовувати для нагнітання паніки під час епідемії.
«Насправді, це (продовжити санкції – ред.) дійсно дуже важливо зробити, тому що, крім того, що в нас нічого (війна з РФ – ред.) не змінилося з Росією, є ще питання, пов'язані з коронавірусом. І дуже добре розганяється паніка якраз через коронавірус. Якщо ми подивимося, як розвивалася ситуація в Китаї, то ми побачимо, що кількість людей, які постраждали від фейків, пов'язаних із SARS (епідемія 2003 року – ред.), була більшою, ніж від самого вірусу», – наголосив Москалюк.
Він додав, що під час епідемії інформація може ставати джерелом небезпеки та реально призводити до трагічних наслідків.
«Люди по-різному сприймають історію з коронавірусом: є такі, хто перебуває в так званій напівпаніці, є – взагалі не сприймають. Відповідно, зростає значення соціальних мереж, і люди в усьому світі дещо страждають від інформації. Те, що робить зараз СБУ і РНБО в цих умовах, можливо, має зараз більшу актуальність», – сказав Олександр Москалюк.
Експерт підсумував, що за час дії санкцій проти російських вебресурсів спостерігаються позитивні зміни. Наприклад, кількість людей, які споживають інформацію з російських інформаційних платформ, значно зменшилася.
Нагадаємо, глава СБУ Іван Баканов вніс до РНБО додаткові пропозиції про продовження санкцій проти російських вебресурсів і програмних продуктів.
Раніше повідомлялося, що в Україні не планують відновлювати доступ до раніше заборонених російських соціальних мереж.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA