Віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков стане заступником голови української делегації на переговорах у Мінську.
Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак на онлайн-дискусії Пандемія, реформа, війна і мир: погляд з Українського Білого дому в понеділок, 4 травня.
«Сьогодні дуже важливо дати Мінському процесу новий імпульс, й Україна це робить. Сьогодні ми виступили з ініціативою підвищити рівень представництва делегацій у Мінську в Тристоронній контактній групі. Тобто тепер поряд із керівником нашої делегації паном Кучмою, його заступником стає віце-прем'єр-міністр Резніков, а також ми додаємо до представництва в кожній підгрупі представників відповідних міністерств на рівні не нижче заступника міністра, також додаємо представників парламенту», - сказав Єрмак.
Він додав, що кілька голів профільних комітетів також будуть долучені до роботи в підгрупах.
За словами керівника ОП, українська сторона сподівається, що Росія також посилить свою делегацію в ТКГ у Мінську слідом за Україною для підвищення ефективності переговорів.
«Ми сподіваємося, що таке посилення нашої делегації в Мінську приведе до того, що на такий же крок підуть і росіяни. І переговори у Тристоронній контактній групі між Україною і Росією за посередництва ОБСЄ стануть більш ефективними», - зазначив Єрмак.
Українська сторона докладає максимум зусиль для виконання домовленостей грудневого саміту лідерів нормандського формату, підкреслив глава ОП.
«На жаль, я змушений вам сказати, що багато із цих домовленостей досі не виконані. Безумовно, є досягнення. Сьогодні ми звільнили з полону 131 людину. Але продовжують стріляти, не закінчена програма з розмінування, досі не допущений Червоний Хрест, а без цього не можна ефективно продовжувати знаходити всіх наших людей на непідконтрольній території. І досі не узгоджені три нові місця для розведення», - резюмував Андрій Єрмак.
Нагадаємо, на минулому засіданні українська сторона ініціювала створення в межах ТКГ робочої групи для відновлення контролю над державним кордоном.
Також повідомлялося, що у рамках контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі буде створено консультативну раду з політичних питань.
Нагадаємо, 9 грудня 2019 року лідери країн нормандської четвірки провели переговори в Парижі.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps