Європейський парламент розгляне виділення допомоги Україні та іншим країнам-сусідам за прискореною процедурою.
Відповідне рішення в середу, 13 травня, Європарламент ухвалив більшістю голосів.
Йдеться про пакет допомоги в 3 мільярди євро для подолання кризи, спричиненої COVID-19. Із цієї суми 1,2 мільярда євро призначені для допомоги Україні.
Зазначається, що в голосуванні взяли участь 689 депутатів. «За» проголосували 602, «проти» – 80, утрималися при голосуванні – 7. Отже, рішення було схвалено. Ці результати оголосив президент Єврокомісії Девід Сассолі.
Крім того, депутати продовжили дію Угоди між ЄС та Україною про співробітництво в галузі науки і технологій (з 2002 року – ред). У голосуванні з цього питання взяли участь 690 депутатів, 671 – проголосував «за», 10 – «проти», 9 – утрималися.
5 травня Рада ЄС на рівні постійних представників прийняла пропозицію Єврокомісії надати до 3 мільярдів євро макрофінансової допомоги для десяти країн-кандидатів і партнерів серед країн-сусідів, щоб допомогти їм у подоланні економічного спаду, спричиненого пандемією COVID-19. Фінансова допомога буде надаватися у формі кредитів на дуже привабливих умовах і розподілятися наступним чином: Албанія – 180 мільйонів євро; Боснія і Герцеговина – 250 мільйонів євро; Грузія – 150 мільйонів євро; Йорданія – 200 мільйонів євро; Косово – 100 мільйонів євро; Молдова – 100 мільйонів євро; Чорногорія – 600 мільйонів євро; Республіка Північна Македонія – 160 мільйонів євро; Туніс – 600 мільйонів євро; Україна – 1,2 млрд євро.
Для набуття чинності цього рішення потрібне позитивне рішення Європейського парламенту та Європейської ради.
Остаточний розгляд пакету відбудеться в п'ятницю.
Нагадаємо, Держприкордонслужба отримала захисні медзасоби від Євросоюзу.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps