Вищий антикорупційний суд не знайшов беззаперечних підстав для взяття під варту колишнього народного депутата Максима Микитася і тому відправив його під домашній арешт.
Про це йдеться в мотивувальній частині рішення слідчого судді ВАКС Андрія Біцюка від 14 травня, повідомляє «Слово і діло».
Слідчий суддя встановив підстави для зміни запобіжного заходу у виді застави на більш жорсткий запобіжний захід для Микитася. На думку судді, деякі ризики перешкоджання екснардепом слідству існують, хоча через завершення слідства у справі; час, який Микитась перебуває у статусі підозрюваного та зовнішні обставини (існування яких зменшує ризик переховування підозрюваного, ймовірно мається на увазі пандемія коронавірусу й закриття кордону) відсутні беззаперечні підстави для арешту підозрюваного.
Попри порушення одного обов'язку суддя Біцюк вирішив, що до Микитася можна застосувати менш суворий запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту. Також суд відкинув посилання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на реальність намірів підозрюваного вчиняти злочини проти життя та здоров'я, оскільки він нібито не надав жодного доказу існування реальних намірів Микитася вчинити такі дії, хоча з часу вказаних висловлювань (друга половина 2019 року) минуло достатньо часу.
За інформацією «Слово і діло», слідство має листування, в яких нібито екснардеп обговорює можливо вбивство двох підозрюваних у справі – генерального директора ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороди та його заступника Сергія Якусевича.
Як відомо, спочатку ВАКС стягнув 80 млн грн застави Микитася через порушення ним обов'язків і збільшив нову заставу до 100 млн грн. Утім, він заставу не вніс і оскаржив рішення про стягнення застави. Тому САП спробувала заарештувати екснардепа, але суд відмовив, оскільки рішення про призначення нової застави ще оскаржується.
Пізніше апеляційна палата ВАКС зменшила розмір стягнутої застави до 30 млн грн, але залишила розмір нової застави в 100 млн грн. Ці кошти Микитась чи хтось іншим мав внести протягом п'яти днів, проте так цього і не зробив. Екснардеп навіть просив дати йому для цього два місяці, але апеляційна палата ВАКС відмовила.
Тому САП знову спробувала заарештувати екснародного обранця. Але суддя задовольнив клопотання частково, відправивши Микитася під цілодобовий домашній арешт.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Микитасю про підозру в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В'ячеславом Мармишем, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю НГУ.
У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей. Нещодавно НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps