Після візиту української делегації до Берліна, де обговорювалося питання деокупації Криму та Донбасу, в Києві планують здійснити візит до Парижа. У коментарі «Слово і діло» експерт програми «Міжнародна і внутрішня політика» Українського інституту майбутнього (UIF) Ігар Тишкевич зауважив, що Україна повинна формувати свою позицію в рамках Нормандського формату, враховуючи регіональні інтереси окремих країн.
«Політика прямих візитів вкрай потрібна, зважаючи хоча б на те, що схожий підхід застосовує Російська Федерація, тому що Нормандський формат – це широка платформа за участі чотирьох країн, у кожної з яких свої інтереси», – сказав Тишкевич.
На думку експерта, Україна в такий спосіб може вплинути на успіх переговорів у рамках Нормандського формату.
Однак співрозмовник уточнив, що у Франції та Німеччини є свої інтереси в регіоні, відтак Україна має будувати діалог із партнерами, враховуючи ці позиції.
«Ми повинні знаходити точки, де наші інтереси збігаються з інтересами Німеччини та Франції в питаннях Донбасу та Криму і, зважаючи на це, вибудовувати свою політику, тому що інакше це буде робити Росія, а ми будемо кричати, що нас зрадили. Якщо ми не хочемо проросійської консолідації в ЄС, ми також маємо вивчати інтереси окремих держав, де наші інтереси збігаються. Це єдиний шлях.Політика формується навколо інтересів окремих держав», – наголосив Ігар Тишкевич.
Експерт відзначив, що в Російській Федерації це дуже добре розуміють.
Водночас Тишкевич підкреслив, що єдиного бачення у країн Нормандського формату щодо розв’язання конфлікту в Україні немає.
Раніше у Берліні у вівторок, 2 червня, відбувся офіційний візит української делегації на чолі з головою МЗС Дмитром Кулебою і керівником ОПУ Андрієм Єрмаком.
Також повідомлялося, що Україна має намір ініціювати переговори щодо повернення Криму, однак це робитиметься не в рамках Мінських переговорів.
Нагадаємо, після Берліна Єрмак і Кулеба планують найближчим часом відвідати Париж.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps