У Кабміні пояснили, для чого потрібен Україні новий статус у НАТО

Україна зможе брати участь у плануванні операцій НАТО і отримає допуск до всіх навчань Альянсу.

Про ці та інші вигоди членства в Програмі розширених можливостей НАТО розповіли в п'ятницю, 12 червня, в Офісі віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

В офісі пояснили, що статус партнера розширених можливостей є частиною Ініціативи НАТО з питань сумісності партнерів, яка має на меті підтримувати та поглиблювати співпрацю між союзниками і партнерами.

«Це особливий формат співпраці, який НАТО пропонує найближчим союзникам, готовим тісно співпрацювати з Альянсом для протидії світовим загрозам. Такий формат дозволяє кожній країні обрати сфери для взаємодії, які будуть максимально корисними для неї та НАТО», - йдеться в інфографіку, оприлюдненому офісом.

Програма відкриває широкі можливості секторальної взаємосумісності з НАТО у сферах логістики, зв'язку, управління військами.

В офісі також пояснили, що в результаті членства в програмі Україна зможе брати участь у плануванні операцій НАТО, отримає допуск до всіх навчань НАТО, доступу до передового досвіду і пріоритетної сертифікації сил і засобі.

Нагадаємо, Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

Раніше Столтенберг назвав пріоритети розвитку НАТО до 2030 року.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО