Авіаційний безвіз: чи приєднається Україна до єдиного неба ЄС

Олександр Каваексперт з питань транспорту

Уряд України має намір працювати над впровадженням ще трьох «безвізів» на шляху до Євросоюзу: промислового, продовольчого та авіаційного. Експерт із питань інфраструктури Олександр Кава акцентував на тому, що авіаційний безвіз не зовсім актуальний для України в умовах кризи після коронавірусу.

«Текст цього договору з'явився ще у 2014 році, але через те, що були проблеми між Іспанією та Великою Британією з приводу статусу Гібралтару, то, відповідно, договір був заблокований. Після того, як Велика Британія вийшла з Європейського союзу, жодних проблем з його підписанням вже немає. Але, говорити про те, що цей документ настільки важливий для України, я б не став, тому що нічого революційного в ньому немає», – сказав Кава.

Водночас він зазначив, що договір забезпечить українським компаніям деякі привілеї.

«Це дозволить літати до аеропортів Європейського союзу без перешкод. Зараз це регулюється двосторонніми договорами, а єдиний європейський авіаційний простір не передбачає обмежень. Але очікувати чогось революційного не варто, бо ситуація на ринку після коронавірусу дуже важка. Тож це не дуже адекватне визначення цілей», – підсумував Олександр Кава.

Раніше Зеленський попросив Трюдо прискорити процес отримання Україною безвізу.

Також нагадаємо, стало відомо, скільки поїздок до ЄС зробили українці за три роки безвізу.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО