Анонімні телеграм-канали в Україні стають популярними не тільки серед звичайних читачів, а й серед народних депутатів. Згідно з журналістським розслідуванням, багато анонімних каналів адмініструються з Росії і поширюють інформацію маніпулятивного характеру. В коментарі «Слово і діло» експерт «Інтернет асоціації України» Максим Тульєв зазначив, що в Україні повинні існувати альтернативні джерела інформації, що знизить вплив анонімних телеграм-каналів. У той же час, вважає експерт, в деяких випадках, необхідно вміти деанонімізувати такі джерела.
«У випадку з телеграм-каналами відстежити авторів - складно, але є способи, як їх деанонімізувати. Це можливий процес і я знаю такі успішні випадки. До слова, цим славиться та ж Росія. В принципі, 70% існує можливість це зробити і це зробити швидко при бажанні», - сказав Тульєв.
На думку експерта, вплив анонімних телеграм каналів, які поширюють фейкову інформацію можна збалансувати, створивши альтернативні джерела інформації.
«У нас фахівці такі є, в тому числі і в спецслужбах. Займаються вони цим чи ні - це питання. Але, принаймні, потрібно це вміти. Якщо таким чином йде поганий вплив, потрібно з'ясувати, хто за цим стоїть. В ідеалі, звичайно, потрібно дотримуватися свободи слова, але це працює в одному випадку, - коли люди розуміють, що таке фейкова інформація і як її фільтрувати. Якщо ж люди не розрізняють правдиву інформацію від неправдивої, то, в такому випадку, повинні бути способи реагування. Але, все ж потрібно рухатися в напрямку свободи слова. Перш все, це наявність альтернативних джерел інформації. Це знижує вплив фейків», - зазначив експерт.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський надав відповідь на петицію, в якій його просили не впроваджувати в Україні зв'язок 5G через, нібито, шкоду для здоров'я людей.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps