Президента Володимира Зеленського розкритикували з те, що глава держави вів переговори з терористом напряму, та ще й пішов на виконання умов, записавши відеоролик із закликом переглянути фільм. Сам президент, коментуючи операцію зі звільнення заручників у Луцьку, зазначив, що зі свого боку робив все, щоб зберегти життя людей. У коментарі «Слово і діло» політичний аналітик Дмитро Купира відзначив, що за рішення говорити з терористом Зеленський понесе політичну відповідальність, проте в цій ситуації таке рішення не можна називати хибним.
«Чи це справа президента? Ні, це не справа президента. Чи може президент долучатися до таких справ? Це політична відповідальність президента і вона буде. У цьому випадку президент вирішив вчинити так. Я особисто проблеми в цьому не бачу і, як громадянин, вважаю: головне, щоб обійшлося без жертв, але є питання до правоохоронних органів. Зокрема, чи правильно використовувалися ресурси», - сказав Купира.
Експерт додав, що переговори Зеленського із «луцьким терористом» не можуть бути прирівняні до можливості вести переговори з бойовиками на Донбасі й Україна не повинна звертати увагу на подібні спекуляції з боку РФ та поширювати подібні судження у власному інформаційному просторі.
«Це кардинально різні речі. На Донбасі на нас напала Росія. Те, що там є терористи, – це просто один з режимів, у якому Росія здійснює свою агресію», - сказав Купира.
На думку експерта, попри позитивний результат, правоохоронні органи працювали не злагоджено, багато деталей не вдалося ідентифікувати вчасно, а рішення ухвалювалися з запізненням.
«Ми маємо результат – терорист здався і, наскільки я розумію, постраждалих у фізичному сенсі немає, хоча люди пережили величезний стрес. З приводу того, чи варто домовлятися, контактувати чи не контактувати, залишилося багато питань», - сказав Купира.
Нагадаємо, напередодні вранці у Луцьку озброєний чоловік захопив рейсовий автобус «Берестечко - Красилівка» і взяв 13 пасажирів у заручники. За інформацією ЗМІ, він прикував людей кайданками до крісел маршрутки. Ввечері терориста знешкодили, а людей звільнили.
«Слово і діло» пропонує переглянути огляд інших інцидентів із заручниками, які траплялися в українській історії. У багатьох випадках про жодні вимоги взагалі не йшлося.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps