Органи розслідування авіаційних інцидентів Франції та Канади попередньо проаналізували інформацію з обох бортових реєстраторів літака МАУ , збитого Іраном на початку січня.
Про це повідомили у французькому Бюро розслідувань і аналізу питань безпеки цивільної авіації (BEA).
«Аналіз інформації з голосового (CVR) та параметричного (FDR) бортових реєстраторів літака «Боїнг-737», реєстраційний номер UR-PSR, завершений у результаті чотирьох днів скоординованої технічної роботи», — йдеться у повідомленні Бюро.
«Іран дякує BEA за прийняття прохання про технічну допомогу і за чудову і прозору роботу на високому рівні», — процитували також у Бюро заяву іранського органу розслідувань авіаінцидентів.
У Бюро безпеки на транспорті (TSB) Канади, мешканців якої було багато серед загиблих пасажирів, підтвердили попередній аналіз даних, знятих з реєстраторів літака МАУ.
Що саме за інформація на реєстраторах — не повідомляється. У TSB пояснили, що відповідно до міжнародних норм, це неможливо без прямо висловленої згоди держави, яка веде розслідування, тобто в цьому випадку Ірану.
Нагадаємо, зняття інформації з обох самописців відбулось 20 липня. Вже 21 липня почався її попередній аналіз. Усі отримані дані передали представникам Ірану.
Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран - Київ, був збитий у ніч на 8 січня 2020 майже відразу після зльоту. На борту знаходилися 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
Іран заявляє, що збиття українського авіалайнера сталося через людську помилку.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps