Голова МЗС України Дмитро Кулеба під час офіційного візиту до Польщі поінформував голову МЗС Польщі Яцека Чапутовича про плани щодо проведення міжнародної платформи з реінтеграції Криму. Політолог, історик Олександр Палій у коментарі «Слово і діло» зазначив, що вирішальну роль у протистоянні агресії РФ буде грати ЄС, як колективний Захід та інституція.
«Єдина позиція не тільки з Польщею, а й з усіма європейськими країнами практично сформована щодо деокупації Криму. Ця позиція буде підтримана ключовими західними партнерами, а Польща зараз стрімко набирає вагу в ЄС і стає однією з впливових», – сказав Палій.
Експерт наголосив, що діалог щодо деокупації Криму повинен підтримуватися на рівні як загального діалогу з ЄС, так і двосторонніх комунікацій з ключовими країнами: Францією та Німеччиною.
«Коли саме такі кроки покажуть результат – за три роки чи за тридцять, – сказати важко. Зокрема, до Польщі багато разів вже зверталися й отримували підтримку та допомогу. Ми повинні розуміти, що все ж можливості однієї конкретної країни можуть бути обмежені порівняно із колективним Заходом – ЄС», – сказав він.
Палій додав, що Україна в питанні деокупації та протистоянні російській агресія повинна опиратися на нинішні формати.
«У нас є Східне партнерство, у нас є ГУАМ, хоч він і слабенький, але нові форуми зараз у світі навряд чи потрібні, тому що ми можемо комунікувати напряму, зокрема із поляками», – прокоментував Олександр Палій.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 27-28 липня здійснює робочий візит до Польщі для координації дій з розвитку двостороннього та багатостороннього співробітництва.
Нагадаємо, Польща сподівається на дотримання перемир'я на Донбасі.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps