Апеляція ВАКС скасувала рішення про закриття справи Бахматюка

Апеляційна палата задовольнила скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і скасувала закриття кримінального провадження про заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України ВіЕйБі банком, яке організував олігарх Олег Бахматюк.

Таке рішення 29 липня ухвалила колегія суддів палати Вищого антикорупційного суду, повідомили журналісту «Слово і діло» у САП.

За словами начальника відділу САП Сергія Козачини, колегія суддів задовольнила їхню скаргу і скасувала рішення суду, яким зобов'язали Офіс генерального прокурора закрити справу ВіЕйБі банка. Також, як він зазначив, апеляційна палата ВАКС закрила провадження за скаргою адвоката одного з підозрюваних.

Водночас сам Бахматюк вважає, що це рішення не зобов'язує генпрокурора відновлювати дію скасованої постанови колишнього першого заступника генпрокурора, адже кримінальне провадження вже закрите. На його думку, апеляція ВАКС ухвалою цього рішення вийшла за межі правового поля.

Як відомо, Печерський районний суд міста Києва за результатом розгляду скарги адвокатів Бахматюка зобов'язав Офіс генпрокурора скасувати рішення колишнього першого заступника генпрокурора Віталія Каська, яким той поновив справу ВіЕйБі банку. Після цього генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила, що ОГП виконав це рішення і фактично закрив справу Бахматюка.

Пізніше у САП заявили, що Печерський райсуд Києва вийшов за межі повноважень і що вони оскаржують це рішення в апеляційній палаті ВАКС.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили в розшук. Пізніше олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку всупереч вимогам законодавства надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО