Великі національні збори Туреччини ухвалили законопроект про посилення контролю за іноземними соціальними мережами.
Як повідомляє Анадолу, цей документ зобов'яже іноземні компанії, зокрема Facebook, Twitter, Instagram й інші, відкрити свої представництва в Туреччині. Ці юридичні особи нестимуть відповідальність за публікацію на їхніх платформах протиправного контенту. Вони також будуть зобов'язані вживати заходів для припинення поширення подібної інформації.
Якщо компанії відмовляться відкривати турецькі представництва, то Анкара має намір штрафувати їх, а потім і обмежувати доступ до соціальних мереж, аж до повного закриття доступу до них у Туреччині.
Ініціаторами цього закону виступили правляча Партія справедливості і розвитку і Партія націоналістичного руху.
Критика з боку влади Туреччини на соцмережі розпочалася в кінці червня після того, як міністр фінансів і казначейства Берат Албайрак, який також є зятем президента Реджепа Таїпа Ердогана, опублікував у Twitter повідомлення про народження четвертої дитини. Крім позитивних, він отримав масу негативних коментарів.
Тоді Ердоган оголосив, що соцмережі будуть піддаватися суворому контролю.
Нагадаємо, 15 травня 2017 року в Україні безпрецедентно обмежили свободу національного інтернет-простору. П’ятий президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про запровадження на 3 роки санкцій проти російських фізичних та юридичних осіб, у тому числі російських технологічних компаній MailRu Group (соціальні мережі «ВКонтакте», «Одноклассники») та Yandex (розробник «Яндекс.Навигатор», «Яндекс.Такси», «1С» та ін.).
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким продовжив дію застосування санкцій до російських соціальних мереж.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps